Załóż bloga Zaloguj siędotacja

17 Lip, 2017

Dotacje na innowacje - jakie zasady trzeba spełniać?

Kategoria główna — Autor dotacja @ 09:44

Rozwój własnej firmy bywa trudny, zwłaszcza wtedy, gdy nie posiada się wystarczających środków na starcie. Jednak te firmy, które chcą działać w innowacyjny sposób, mogą liczyć na duże wsparcie w postaci dotacji na innowacje. Takie wsparcie osiąga nieraz naprawdę wysokie kwoty, które mogą znacznie przyspieszyć prace i pomóc firmie w szybkim, skutecznym odnalezieniu swojego miejsca na rynku.

 

Dotacje na innowacje – jakie zasady trzeba spełnić?Innowacja, wynalazek, patent...

 

Aby otrzymać dotacje unijne na innowacje, należy spełnić pewne wymogi. Przede wszystkim, należy posiadać lub pracować nad wynalezieniem nieoczywistego, niestosowanego dotąd rozwiązania pewnego problemu technicznego. Takie rozwiązanie nazywa się wynalazkiem. Na wynalazek można uzyskać patent, czyli prawo do jego wyłącznego stosowania. Innowacje w firmach oznaczają przeważnie innowacje marketingowe (czyli dotyczące sposobu sprzedaży) lub też w obrębie procesów (głównie produkcji). Warto skonsultować swój pomysł z kimś, kto będzie umiał ocenić jego szanse. Kontakt do takich osób znajdziesz na stronie https://dotacjenainnowacje.taxand.pl/

 

Rodzaje działalności

 

Innowacyjność można rozumieć na wiele różnych sposobów. Warto jednak wiedzieć, że dotacje unijne na innowacje są przyznawane na określone typy działań. Może to być projekt B+R (badania i rozwój), budowa albo rozwijanie centrów badawczych czy laboratoriów (CBR) lub też projekty inwestycyjne, które mają za zadanie wdrożenie do codziennego stosowania technologii, które zostały wcześniej opracowane. Warto wiedzieć, że ostatni typ dotacji (na projekty inwestycyjne) został przewidziany głównie dla małych i średnich firm, z kolei dwa pozostałe – dla przedsiębiorstw każdej wielkości.

 

Coś nowego

 

Aby móc złożyć wniosek o dotacje unijne na innowacje, należy więc opracować wynalazek lub zaplanować działania, które będą miały na celu jego opracowanie. Aby móc liczyć na przyznanie pieniędzy, trzeba przyłożyć się do konstruowania wniosku i uzasadniania go. Choć fundusze unijne na innowacje są spore, konkurencja również nie śpi. Takie dofinansowanie może znacznie przy

spieszyć rozwój i pozwala firmie zarabiać.

 

 


komentarze


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
 authimage

Powered by LifeType

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.